Uydu Anten Sistemleri

Uydu Anten Sistemleri

MERKEZİ UYDU SİSTEMİ NEDİR?

Çatıya kurulan çanak anten 2 veya 3 tane olabilir. Çanak anten gelen kablo multiswitch dediğimiz santrale bağlanır. Daha sonra tüm daireye tek tek dağıtımını yaparız. Daire sayısına göre uydu dağıtımını çoğaltılabilir ve birden çok hat çekebiliriz her bir hatta tek uydu alıcısı bağlanabilir. Kaç tane kablo hattı çekilirse o sayıda televizyonda aynı anda izleyebilirsiniz.

MERKEZİ UYDU ANTEN DAĞITIM SİSTEMİ
TV/RADYO DAĞITIM: Türksat, Hotbird, Astra gibi televizyon ve radyo kanalı tek bir yerde toplanır. Uydu alıcıdan bu kanalları alabilirsiniz. Tek bir sistemle tüm alıcılara uydu aktarımı yapabilirsiniz.
ÜNİVERSAL DAĞITIM: Yukarıdaki saydığımız uydulara ek olarak digitürk ve dsmart gibi uydu yayınlarını alabilirsiniz. Local yayınlarda kamera eklenebilir. Giriş kapısı, oyun parkı, oto park gibi yerlerin görüntüsünü dairenizden izleyebilirsiniz.

MERKEZİ UYDU SİSTEMİ AVANTAJLARI;

  • Kullanıma hazır altyapı.
  • Uyduda bulunan tüm kanalları izleyebilme imkanı.
  • Yayınları Dijital kalitesinde izlemek.
  • Kullanıcıların balkonlarında çanak kirliliği olmaması.
  • Kanal kapasitesini artırabilme.
  • Kurulumunun basit olması.

Merkezi uydu sistemi; Görüntü kirliliğini engeller, daire sakinlerine tasarruf sağlar, kablo maliyetini düşürerek her bir kişi için ayrı kablo ve çanak anten kullanılmaz.

Apartmanlara Çanak Anten Sistemleri

Apartmanınıza Merkezi Uydu Anten Sistemimi Yaptıracaksınız?

Bugün apartmanlarımız için tv sisemleri uydu antenden başka seçenek yok denebilir, apartmanımıza tv sistemi yaptırmadan önce belli bilgilere sahip olmakta fayda vardır bunu düşünürek elimden geldiğinde anlaşılır bir şekilde sizleri bilgilendirmeye çalışacağım umarım başarılı olurum.

Öncelikle apartmanımıza hangi tv sistemi yaptıracağımıza karar verelim bu seçeneklerden biri KABLO TV bu sistem her yerde yoktur ve aylık ücret ödemek gerekir, ikinci seçenek ise TVBU buda yüksek hızlı internet gerekiyor her yerde yok ve şuan sağlık çalışmadığını söylerler ayrıca aylık ücret ödemek gerekir, üçüncü son seçenek ise ÇANAK ANTEN bu seçeneklerin içinde en doğru ve en sorunsuz en bol seçenekli daha önemlisi apartmanda kesinlikle zorla çanak isteyen olacak çünkü biri D-Smart isteyecek, bir diğer Digiturk isteyecek işte herkese cevap verebilecek tek sistem UYDU ANTEN bende uydu anten hakkında bilmeniz gerekenleri anlatmaya çalışacağım.

Hemen Ara