Uydu Anten Sistemleri

MERKEZİ UYDU SİSTEMİ NEDİR?

Çatıya kurulan çanak anten 2 veya 3 tane olabilir. Çanak anten gelen kablo multiswitch dediğimiz santrale bağlanır. Daha sonra tüm daireye tek tek dağıtımını yaparız. Daire sayısına göre uydu dağıtımını çoğaltılabilir ve birden çok hat çekebiliriz her bir hatta tek uydu alıcısı bağlanabilir. Kaç tane kablo hattı çekilirse o sayıda televizyonda aynı anda izleyebilirsiniz.

MERKEZİ UYDU ANTEN DAĞITIM SİSTEMİ
TV/RADYO DAĞITIM: Türksat, Hotbird, Astra gibi televizyon ve radyo kanalı tek bir yerde toplanır. Uydu alıcıdan bu kanalları alabilirsiniz. Tek bir sistemle tüm alıcılara uydu aktarımı yapabilirsiniz.
ÜNİVERSAL DAĞITIM: Yukarıdaki saydığımız uydulara ek olarak digitürk ve dsmart gibi uydu yayınlarını alabilirsiniz. Local yayınlarda kamera eklenebilir. Giriş kapısı, oyun parkı, oto park gibi yerlerin görüntüsünü dairenizden izleyebilirsiniz.

MERKEZİ UYDU SİSTEMİ AVANTAJLARI;

  • Kullanıma hazır altyapı.
  • Uyduda bulunan tüm kanalları izleyebilme imkanı.
  • Yayınları Dijital kalitesinde izlemek.
  • Havadan gelen yayınları dahil edebilme.
  • Kullanıcıların balkonlarında çanak kirliliği olmaması.
  • Kanal kapasitesini artırabilme.
  • Kurulumunun basit olması.
  • Kaskat bağlantısı ile kapasite artıra bilinir.

Merkezi uydu sistemi; Görüntü kirliliğini engeller, daire sakinlerine tasarruf sağlar, kablo maliyetini düşürerek her bir kişi için ayrı kablo ve çanak anten kullanılmaz.

Apartmanlara Çanak Anten Sistemleri

Apartmanınıza Merkezi Uydu Anten Sistemimi Yaptıracaksınız?

Bugün apartmanlarımız için tv sisemleri uydu antenden başka seçenek yok denebilir, apartmanımıza tv sistemi yaptırmadan önce belli bilgilere sahip olmakta fayda vardır bunu düşünürek elimden geldiğinde anlaşılır bir şekilde sizleri bilgilendirmeye çalışacağım umarım başarılı olurum.

Öncelikle apartmanımıza hangi tv sistemi yaptıracağımıza karar verelim bu seçeneklerden biri KABLO TV bu sistem her yerde yoktur ve aylık ücret ödemek gerekir, ikinci seçenek ise TVBU buda yüksek hızlı internet gerekiyor her yerde yok ve şuan sağlık çalışmadığını söylerler ayrıca aylık ücret ödemek gerekir, üçüncü son seçenek ise ÇANAK ANTEN bu seçeneklerin içinde en doğru ve en sorunsuz en bol seçenekli daha önemlisi apartmanda kesinlikle zorla çanak isteyen olacak çünkü biri D-Smart isteyecek, bir diğer Digiturk isteyecek işte herkese cevap verebilecek tek sistem UYDU ANTEN bende uydu anten hakkında bilmeniz gerekenleri anlatmaya çalışacağım.

Türksat 2A/3A 42° Doğu bu uydunda tüm Türk kanalları mevcuttur zorunlu seçilmesi gereken bir uydudur. Ayrıca D-Smarta abone olacaklar bu uydudan kanallarını izleyecekler.

Eutelsat HotBird 13° Doğu bu uyduda karışık bir çok ülkenin kanalları mevcuttur, yabancı kanal ihtiyacını bu uydudan karşılanır, eğer apartmanda mutabık kalındığında bu uydu yerine Astra 1KR/1L/1M/2C 19.2° Doğu tercih edilebilir çanak çaplar her iki uydu için aynıdır.

Eutelsat 7A 7.0° Doğu bu uydu digitürk abone olan veya abone olacak daire sakinleri için gereklidir. Daire sakinlerinden şuan Digiturk kullanmayan olsa dahi daha sonra biri abone olduğunda çanak kurdurmak zorunda kalacak bu her üye olacak daire sakini için ayrı bir çanak kurulacak demektir, çanak kirliliğini önlemek için merkezi uydu sistemi yaparken böyle bir çanak kirliliğe izin vermemek için bu çanak sisteme ilave edilmedir.

Hemen Ara