Bilgisayar Bakımı

Bilgisayar bakım onarım

Bilgisayar Bakımı

Bilgisayar Bakımının önemi
Bilgisayar bakım onarımı masaüstü bilgisayar laptop tablet gibi cihazların bakımı yaptırmak onların ömrünü uzatır ve daha sağlıklı daha kararlı çalışmasını sağlarsınız, bilgisayarınızı kullandıkça zamanla yavaşladığını da görürsünüz buda uzun vadede özellikle laptop gibi cihazların fanlarının toz toplaması ile ısınarak zamanla kendiliğinden kapanmasına kadar gider buda istenmeyen bir durumdur, bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için düzenli olarak bakım yaptırarak oluşabilecek her türkü aksaklığın önüne geçmiş olursunuz.

Bilgisayar Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Bakımın ilk aşaması fan bakımıdır. Fan bakımında fan mazgallarındaki tozların temizlenmesi ve fan pervanesindeki tozların temizliği işlemleri bulunmaktadır. Fan temizliği uzun yıllar boyunca yapılmadığı durumda aşırı toz birikmesi sonucunda fanın gürültülü çalışması ve ısınma sorunu açığa çıkmaktadır.

Bakımın ikinci aşaması ise termal macun ve termal ped değişimidir. Bu aşama bilgisayarınızın ısınmaması içi son derece önemlidir. Bakımları düzenli olarak yapılmayan bilgisayarlarda ısınma sorunu meydana gelmektedir. Isınma sorunu da beraberinde bilgisayarınızdaki diğer donanımlara zarar verebilmektedir. Aynı zamanda bakım yapılmayan bilgisayarların fan bölgesinde ciddi toz birikimi sonucu fanın sesli çalışması ve fanın performanslı bir şekilde çalışmamasına neden olabilmektedir.

Eğer sık oyun oynayan biriyseniz termal macun ve termal ped ömrünü daha kısa sürede dolduracaktır.  Bu nedenle dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarınızı eğer sık olarak oyun veya ciddi performans gerektiren işlemler yapıyorsanız 6 ayda 1, normal kullanıcıysanız yılda 1 kere genel bakım temizlik yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Sonuç olarak bilgisayaralarımızın bakım ve temizlik işlemleri onları uzun yıllar boyunca sağlıklı ve performanslı bir şekilde kullanabilmemiz için son derece önemlidir.

Ayrıca şirketiniz için uygun fiyatlar ile yıllık bakım anlaşması yaparak büyük bir tasarruf sağlayabilirsiniz.

İletişim

Hemen Ara